Obróbka metali
Automatyka przemysłowa

Toczenie CNC

Toczenie CNC jest metodą obróbki skrawaniem umożliwiającą wykonanie przedmiotów o kształtach brył obrotowych. Podczas toczenia ruch główny wykonuje przedmiot obrabiany a ruch posuwowy wykonuje narzędzie skrawające.

Wykonujemy toczenie na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych komputerowo w zakresie:  

 • maksymalna średnica obrabianego materiału: Ø 280mm,
 • maksymalna długość obrabianego materiału: L 650 mm,

Taka specyfika wynika w głównej mierze z zapotrzebowania rynku na  komponenty wytwarzane w technologii szeroko pojętej obróbki CNC. 

Toczenie stali nierdzewnej jest poszukiwane głównie przez rynek medyczny, spożywczy ale także branżę budowlaną oraz motoryzacyjną. Ze względu na swoją specyfikę obróbka skrawaniem stali nierdzewnej wymaga odpowiednich narzędzi oraz parametrów skrawania. 

Toczenie aluminium – jest to materiał bardzo chętnie stosowany do projektowania precyzyjnych części toczonych w branży lotniczej, ale również w przemyśle maszynowym i automotive. 

Toczenie mosiądzu znajduje zastosowanie w sektorze meblarskim oraz do produkcji armatury np. złączek, nakrętek, śrubunków, nypli i wielu innych części. Dużym obszarem zastosowania elementów mosiężnych jest także sektor meblarski.

Toczenie precyzyjne komponentów technicznych jest procesem wymagającym dużego doświadczenia oraz doskonałego sprzętu. Wysokie wymagania jakościowe oraz wąskie tolerancje wykonania detali toczonych sprawiają, że w procesie obróbki istotny jest każdy szczegół. 

Działamy wg starannie opracowanej procedury, która obejmuje szczegółową kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. Posiadamy wdrożony system zarządzania produkcją oparty na systemie ISO co sprawia, że jesteśmy rzetelnym partnerem biznesowym wywiązującym się z ustalonych terminów. Kładziemy duży nacisk na wysoką jakość toczonych detali. 

W skład naszego parku maszynowego wchodzą:

Tokarka CNC GILDEMAISTER NEF 400V3

Tokarka CNC

Podstawowe parametry maszyny:

 • przesuw w osi X280 mm
 • przesuw  w osi Z650 mm,
 • Max. długość toczenia 650mm
 • Wrzeciono 4 500 obr./min,
  Magazyn narzędzi: 12 pozycji w tym 6 obrotowych

Tokarka konwencjonalna T-ECO 660 x 2 000

Tokarka uniwersalna

Podstawowe parametry maszyny:

 • max. długość toczenia 2000mm
 • max. średnica toczenia nad łożem 660mm
 • max. średnica toczenia nad suportem 440mm