Obróbka metali
Automatyka przemysłowa

Cięcie gięcie blach

Cięcie blach technologią CNC

Nasza oferta obejmuje usługi cięcia blach gilotyną DURMA VS 3006.

To prosty i łatwy sposób na uzyskanie nieskomplikowanych kształtów z arkuszy blach, który pozwala na hydrauliczne przycinanie arkuszy blach pod ściśle określony wymiar- gwarantuje wysoką precyzję wykonania. Przygotowane w ramach tej technologii produkty wykonane są do 3mm. Możliwość gilotyny to cięcie blach do grubości – 8 mm oraz do szerokości – 3080 mm.

Metoda cięcia blach gilotyną znajduje szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle budowlanym i konstrukcyjnym. Wykorzystywana jest w przypadku cięcia formatek, pasków blachy. Cięcie blach doskonale sprawdzi się w przypadku cięcia wieloseryjnego jak i obróbki kilku elementów.

Max. Gabaryty obrabianego elementu: 

  • max. Długość cięcia 3080mm
  • max. Grubość blachy konstrukcyjnej 6mm
  • max. Grubość blachy nierdzewnej 4 mm
  • zakres nastawę tylnego zderzaka: 1000mm

Ogólna charakterystyka możliwości technicznych:

Hydrauliczna samoregulacja dociskaczy blachy, stały kąt cięcia, pneumatyczna podpórka cienkich blach.

Sterowne CNC hydrauliczne nożyce gilotynowe ze zmiennym kątem cięcia DURMA typu VS są jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie dostępnych na rynku nożyc gilotynowych. Maszyna zapewnia w zależności od typu cięcia blachy od 4 do 6mm oraz kąt cięcia od 0030’ do 2000’. Zapewnia to szybkie i wysokiej jakości cięcie z zapewnieniem wysokich standardów bezpieczeństwa oraz zgodne z certyfikatem CE. Nożyce typu VS w porównaniu do innych modeli zapewniają także automatyczną nastawę szczeliny między nożycami i kąta natarcia po wpisaniu danych materiału.

Nozyce gilotynowe

Gięcie blach technologią CNC

Gięcie blach to najczęściej wykorzystywana technologia obróbki plastycznej metali, obróbka pozwala na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie złożonych kształtów. Proces ten polega na zaginaniu, ściskaniu blachy przy jednoczesnym jej rozciąganiu, można go stosować dla różnych materiałów na przykład aluminium czy stali.

Nasz oferta obejmuje usługi gięcia detali na hydraulicznej prasie krawędziowej CNC DURMA DS 30100 z naciskiem 100 ton umożliwiającym gięcie detali do grubości 6mm

Profesjonalne narzędzia do programowania zapewniają pełną kontrolę nad procesem gięcia dzięki wizualizacji 3D giętego metalu. Posiadamy możliwość zaprojektowania i sprawdzenia możliwości gięcia przed wykonaniem detalu. 

Prasy krawędziowe to specjalistyczne maszyny dedykowane do obróbki metalu, dzięki czemu będzie on posiadał odpowiedni kąt zagięcia.

Giętarki są gwarancją dokładności i wydajności , między innymi dzięki automatycznej kontroli kąta gięcia blachy. Innowacyjne i precyzyjne maszyny pozwalają wykonać najbardziej detaliczne gięcia, nie naruszając właściwości fizycznych obrabianych materiałów.

Max. Gabaryt obrabianego elementu: nacisk 100ton, długość gięcia 3050mm, prześwit 530mm, skok 265, wysięg 450mm

Ogólna charakterystyka możliwości technicznych: Sterowanie CNC 6-osiowe – Y1,Y2,X,R,Z1,Z2 sterowane położenia i równoległości belki górnej przez niezależne optyczne liniały pomiarowe na obu końcach belki oraz serwozawory, sterowana CNC kompensacja ugięcia stołu, laserowy pomiar kąta gięcia.

  • Gięcie blach nierdzewnych o grubości od 0,4 do 5,0 mm*
  • Gięcie blach aluminiowych o grubości od 1,0 do 6,0 mm*
  • Gięcie blach na długości 3050 mm
  • Wysokiej jakości narzędzia przeznaczone do pracy ze stalą nierdzewną/aluminium
  • Gięcie elementów o najbardziej skomplikowanych kształtach
  • Wysoka wydajność , dokładność i powtarzalność produkowanych elementów

gietarka